Prominent & Leading Manufacturer from Nagpur, we offer shriram plastictoilet cleaner empty bottles 250 ml, toilet cleaner bottle, liquid phenyl bottle, toilet cleaner and phenyl bottle, liquid toilet cleaner empty bottle 200 ml and hdpe toilet cleaner empty bottle 200 ml.
₹ 8.00 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250ml |
| Material | HDPE |
| Bottle Shape | Angled Neck |
| Neck Type | Angled Spout |
| Color | Blue |
| Usage | Toilet Cleaner |
| Shape | Cylindrical |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Temperature Resistance, Recyclable, Reusable, Built In Handle |
| Seal Type | No Seal |
| Cap Type | Screw Cap |
| Finish Type | Glossy |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
| Recyclable | Yes |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 2500 Piece
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Bottle Shape | Angled Neck |
| Material | Hdpe |
| Neck Type | Screw Cap |
| Color | Blue |
| Usage | Toilet Cleaner |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shri Ram Plastic Industries |
| Colour | Blue |
| Cap Clour | Red |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| Applicaton | Cleaner |
| Brand | Shriram Plastic Industries |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Colour | White |
| Brand | Shri Ram Plastic Industries |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shriram Plastic Industries |
| Packaging Type | Bottle |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 8.00 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Bottle Shape | Angled Neck |
| Neck Type | Angled Spout |
| Color | Blue |
| Usage | Toilet Cleaner |
| Shape | Cylindrical |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Recyclable, Built In Handle |
| Seal Type | No Seal |
| Cap Type | Screw Cap |
| Finish Type | Glossy |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
| Recyclable | No |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 1500 Piece
₹ 8.00 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Bottle Shape | Angled Neck |
| Neck Type | Angled Spout |
| Color | Blue |
| Usage | Toilet Cleaner |
| Shape | Cylindrical |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable, Built In Handle, Recyclable, Temperature Resistance |
| Cap Type | Screw Cap |
| Finish Type | Glossy |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
| Recyclable | Yes |
Minimum order quantity: 1500 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Size | 500 ML |
| Brand | SHRIRAM PLASTIC INDUSTRIES |
| Usage/Application | HANDWASH PURPOSE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
At Shriram Plastic Industries, we take pride in offering premium-quality handwash bottles that blend durability with elegant design. Made from high-grade HDPE material, our bottles ensure leak-proof performance, excellent chemical resistance, and long-lasting strength.
Each bottle is crafted with precision moulding technology, making it ideal for both personal care brands and household product manufacturers. Available in a variety of sizes, shapes, and dispenser options, our handwash bottles provide the perfect combination of style, hygiene, and convenience.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Quantity Per Pack | 500ml |
| Brand | Shriram Plastic Industries |
| Color | White |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Shrihari Admane (Proprietor)
Shriram Plastic Industries
Plot No. 10, Barde Layout, Ghogli Besa Road, PO. Pipla, Hudkeshwar
Nagpur - 440034, Maharashtra, India